Lekka Czerwona Porzeczka

Soczysta czerwona porzeczka i kunszt winiarza to sekret intensywnego smaku, słodyczy i świeżości. Jej orzeźwiający charakter, podkreślają subtelne bąbelki.

Wina z porzeczek łatwo się klarują, dlatego nie wymagają dodatkowych zabiegów fosforujących. W smaku jest lekkie, dobrze zbalansowane, ze zrównoważoną kwasowością oraz wyczuwalnym aromatem czerwonej porzeczki.

Pasuje do:
Lekka Czerwona Porzeczka idealnie smakuje solo, z kilkoma kostkami lodu, jako aperitif przed głównym daniem.

Lekka Czarna Porzeczka

Lekka Czarna Porzeczka z Winiarni Zamojskiej jest esencją lata. Dzięki tradycyjnej winiarskiej metodzie fermentacji zachowaliśmy smak i świeżość owoców. Soczysta czarna porzeczka w połączeniu z delikatnymi bąbelkami podkreśli ich orzeźwiający, zbalansowany charakter.

Dzięki naturalnie występującym w skórce tego owocu antocyjanom, produkując wino z czarnej porzeczki, uzyskujemy intensywny czerwony kolor – zupełnie tak jak przy czerwonych szczepach winogron.

Pasuje do:
lżejszych czerwonych mięs, wędlin, delikatnych serów oraz solo, schłodzone na kilku kostkach lodu

Lekki Agrest

Lekki Agrest zaskoczy Cię połączeniem intensywnego aromatu i subtelnych bąbelków. Jest świeży, rześki i lekko kwaskowaty, przypomina smak lata.

Przypadnie do gustu osobom o subtelnym podniebieniu. Agrest to owoc, który swoim smakiem przypomina owoce winogron. Spośród naszych polskich owoców zawiera również największą ilość cukru!

Pasuje do:
Lekki Agrest idealnie smakuje solo, z kilkoma kostkami lodu, ale też doskonale łączy się z delikatnymi potrawami

Czarna porzeczka

Wino z czarnej porzeczki Winiarni Zamojskiej to niesamowicie intensywne czerwone wino o głębokiej barwie. Wyczuwalne soczyste, dojrzałe i aromatyczne czarne porzeczki komponują się w dobrze zbalansowaną całość. Tej odmianie wina sprzyja czas, więc możesz odłożyć kilka butelek na później.

Nasze wina tłoczymy z prawdziwych owoców, dlatego zawierają wiele cennych składników. Porzeczki są doskonałym źródłem witaminy A, B1, B2, a także błonnika, żelaza, wapnia i innych mikroelementów. Wino porzeczkowe jest bogate w antyoksydanty, które przeciwdziałają szkodliwemu działaniu wolnych rodników.

Pasuje do:
dziczyzny, pieczeni z lżejszymi sosami, gulaszów i deserów czekoladowych

Czerwona porzeczka

To fantastycznie zbalansowane czerwone wino o różowawej barwie. Lekkie z dobrze zrównoważoną kwasowością. Orzeźwiający smak czerwonej porzeczki w winie wysokiej klasy. Zawiera składniki bardzo pożądane dla naszego organizmu.

Porzeczki mają duże znaczenie dietetyczne, są doskonałym źródłem wielu witamin, zwłaszcza witaminy C, zawierają potas i żelazo, a także są bogate w pektyny oraz garbniki i mikroelementy.

Pasuje do:
cielęciny, grilowanych warzyw i deserów

Rose

To elegancki kupaż wina gruszkowego z 10% dodatkiem czarnej porzeczki. Wino porzeczkowe daje niesamowicie intensywny kolor i kwasowość, a gruszka domyka smak swoją łagodnością, świeżością i delikatną słodyczą. Wyczuwalne oryginalne świeże aromaty czarnej porzeczki i zachwycający słodki aromat gruszek. Klasyczny, dobrze zbalansowany róż, z kwiatowym i orzeźwiającym finałem.

Świetnie pasuje do sałat, przystawek, ryb, ale jest tak owocowe, że można je smakować solo. Subtelne, bardzo eleganckie wino na najlepsze momenty lata.

Pasuje do:
ryb, przystawek, lekkich makaronów, delikatnych pasztetów drobiowych i deserów

Gruszka

Wino gruszkowe Winiarni Zamojskiej powstało z dojrzałych, aromatycznych, polskich gruszek. Bardzo lekkie, orzeźwiające, idealne na upalne, letnie dni. Smak jest delikatny i świeży, przyjemnie podbity słodkością.

Właściwości gruszki są doceniane od wieków. Te owoce, jako jedne z nielicznych, zawierają jod, który pozytywnie wpływa na funkcjonowanie tarczycy. Gruszki są także źródłem innych cennych pierwiastków, jak potas czy bor. Potas obniża ciśnienie krwi pomagając zapobiegać rozwojowi nadciśnienia, a bor wspomaga pracę szarych komórek oraz poprawia możliwości koncentracji.

Pasuje do:
przekąsek, owowców morza, i delikatnych deserów

Wiśnia

Wino wiśniowe Winiarni Zamojskiej to łagodne, czerwone wino o rubinowej barwie. Wyczuwalne soczyste wiśnie, które komponują się z pestkową nutą, tworząc jedną, spójną, aromatyczną całość. Charakteryzuje się delikatną słodyczą.

Zawiera składniki bardzo pożądane dla naszego organizmu. W winie wiśniowym można znaleźć między innymi kwasy organiczne, garbniki i witaminy C, PP oraz B. Niewielkie ilości dobrze wpływają na choroby układu krążenia oraz serca i nerek.

Pasuje do:
sałatek z łososiem, pieczonych mięs, domowych ciast i lodów

Lodowe

Wino lodowe Winiarni Zamojskiej to wino z jabłek, o niespotykanej intensywności walorów smakowych i aromatycznych. Wina lodowe są najwyżej cenionymi w świecie produktami winiarstwa. Gdy temperatura spada do -5°C wraz z kryształkami lodu zmrożony owocowy moszcz traci cząsteczki wody. Jednocześnie substancje owocowe: aromaty i cukry własne ulegają kondensacji, tworząc tzw. esencję.

Uzyskaną esencję poddajemy fermentacji na zimno. W temperaturze poniżej 15°C, w maksymalnie spowolnionej fermentacji, wymrożony moszcz ulega przemianie w ekstraktywne wino lodowe. Na jeden litr takiego wina potrzeba przynajmniej 5,5 kg jabłek.

Pasuje do:
idealne zamiast deseru lub jako aperitif, świetnie smakuje z serami, orzechami, suszonymi i świeżymi owocamiw